Skip to main content

Amazon wil banen vervangen door robots

Amazon werkt aan een grootschalig automatiseringsplan waarmee het bedrijf tegen 2033 ruim 600.000 banen in de Verenigde Staten wil vervangen door robots. Volgens interne documenten, ingezien door The New York Times, wil Amazon 75% van alle logistieke processen automatiseren.

Door deze robotisering verwacht het bedrijf de groeiende vraag aan te kunnen zonder extra personeel aan te nemen. Amazon benadrukt dat de plannen vooral gericht zijn op het voorkomen van nieuwe aanstellingen, niet op massaontslagen.

De automatisering roept wel zorgen op over de toekomst van werk in de logistieke sector en de maatschappelijke impact daarvan. Amazon zegt zich bewust te zijn van mogelijke kritiek en wil daarom investeren in lokale projecten en het gebruik van neutralere termen als “geavanceerde technologie” in plaats van “robots” of “automatisering”. Of gebruik van een andere formulering veel uitmaakt, is de vraag.

Bronnen: Retail detail en Warehouse totaal

Datum: 05 november 2025
Auteur: DVK Redactie
© De Veiligheidskundige
Premium partners