Skip to main content

Besluit basisveiligheidsnormen stralingsbescherming treedt in werking

Het Besluit basisveiligheidsnormen stralingsbescherming (Stb 2017, 404) treedt in werking met ingang van 6 februari 2018. Besluit van 15 januari 2018 tot vaststelling van het tijdstip van inwerkingtreding van het Besluit van 23 oktober 2017, houdende vaststelling van regels ter bescherming van personen tegen de gevaren van blootstelling aan ioniserende straling.

Het Besluit basisveiligheidsnormen stralingsbescherming (Bbs) implementeert Richtlijn 2013/59/Euratom (basisveiligheidsnormen stralingsbescherming). Deze richtlijn dient uiterlijk op 6 februari 2018 te zijn geïmplementeerd. Omdat het implementatie betreft, wordt afgeweken van de systematiek van de vaste verandermomenten (met name: het vaste verandermoment; voor algemene maatregelen van bestuur is dat 1 januari of 1 juli van elk jaar).

Gelet op aanwijzing voor de regelgeving 204 en het krappe tijdschema worden de voordracht en het koninklijk besluit enkel door de staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat ondertekend.

Het besluit beschermt, net als de huidige regelgeving, verschillende groepen die te maken hebben met ioniserende straling: werknemers, patiënten, bevolking en het milieu.

Lees ook: Besluit basisveiligheidsnormen stralingsbescherming

Bronnen: ArboZone en Officiële bekendmakingen
Datum: 06 februari 2018
Auteur: DVK Redactie
© De Veiligheidskundige
Premium partners

Vacatures

HSE Officer

HBO | Zuid

Process Safety Engineer (full-time)

HBO | Randstad, West

KAM Coordinator

HBO | Zuid

QHSE Adviseur

HBO | Randstad, West