Skip to main content

NVVK-scriptieprijzen 2018 uitgereikt

Op 7 juni 2018 zijn voor de 24e keer de NVVK-prijzen uitgereikt.

Winnaar van de NVVK-scriptieprijs 2018 en tevens winnaar van de NVVK-publieksprijs 2018 is:                                                                      

mevrouw R.M. Roeleveld (Rianne)
Botsende Concessies
TU Delft TBM (master), Delft

De jury over Botsende concessies:
Rianne Roeleveld"Een botsing met een tram loopt meestal niet goed af. In een auto is dat al zo, maar je overlevingskansen als fietser of voetganger zijn helemaal dramatisch. Toch ontbreekt goed inzicht in de structurele ongevalsoorzaken, althans tot voor kort, want de masterscriptie van Rianne Roeleveld brengt daarin verandering.
In een heldere schrijfstijl neemt de auteur de lezer mee naar de wereld van het tramvervoer, overschatte veiligheidssystemen, onoplettende door mobieltjes afgeleide verkeersdeelnemers en bezorgde trambestuurders.
De scriptie verdiept zich in het Haagse trambedrijf, maar doet ook aanbevelingen op nationaal niveau; onder meer voor betere landelijke registratie van ongevaldata. Alhoewel er onvoldoend specifieke ongevaldata zijn om conclusies uit te trekken, is de auteur doorgegaan met de verkregen gegevens. Hierbij worden een aantal knelpunten blootgelegd waaraan diverse aanbevelingen zijn gekoppeld. Dit spoor zou het tramwezen verder moeten willen volgen.
Het onderwerp is uitgebreid onderzocht, waarbij diverse trambedrijven zijn betrokken. De zogenoemde blackspotanalyse van tramincidenten ziet er gedetailleerd en zorgvuldig uit. De scriptie levert uiteindelijk pseudoregelgeving op, hetgeen belangrijk is voor het tramwezen in Nederland. Deze nieuwe en vooruitstrevende visie heeft de jury doen besluiten de NVVK-juryprijs voor de veiligheidskunde 2018 toe te kennen."

Lees het complete juryrapport
 
Eervolle vermeldingen waren er voor
de heer M. Bottelier (Maarten)
Rekenhulp voor hijswerk
Arbode (middelbare veiligheidskunde), Gorinchem

de heer G.F.M. Hoedemaker (Gui)
Mechanische integriteitrisico’s in chemische procesinstallaties; hoe houden we de tijger in zijn kooi?
TU Delft MoSHE (postdoc), Delft

de heer E. Savelberg (Eric)
Het grootste risico is de gemiste kans
TU Delft MoSHE (postdoc), Delft

Bron: NVVK
Datum: 11 juni 2018
Auteur: DVK Redactie
© De Veiligheidskundige
Premium partners

Vacatures

HSE Officer

HBO | Zuid

Process Safety Engineer (full-time)

HBO | Randstad, West

KAM Coordinator

HBO | Zuid

QHSE Adviseur

HBO | Randstad, West