Werkzaamheden Twentse dakdekker maand stilgelegd
Een dakdekkersbedrijf uit de regio Twente mag gedurende één maand geen werkzaamheden op hoogte uitvoeren. Ook is het bedrijf in deze periode verboden om op welke manier dan ook inkomsten te genereren uit werk op hoogte of daar direct of indirect bij betrokken te zijn.
De maatregel volgt na meerdere overtredingen van de regels voor veilig werken op hoogte in de afgelopen vijf jaar. Op verschillende locaties in Nederland voerde het bedrijf dakwerkzaamheden uit zonder voldoende maatregelen te nemen tegen valgevaar. Hiervoor zijn in de afgelopen jaren meerdere boetes opgelegd, oplopend van 4.800 tot 10.800 euro.
Ondanks een eerdere officiële waarschuwing, waarin werd aangegeven dat bij een volgende soortgelijke overtreding een stillegging zou volgen, constateerde de Arbeidsinspectie opnieuw dezelfde tekortkomingen. Omdat herhaaldelijk sprake was van werken op hoogte zonder adequate valbeveiliging, is besloten tot een tijdelijke stillegging van alle werkzaamheden op hoogte.
Vallen van hoogte blijft het grootste veiligheidsrisico in de bouwsector. Jaarlijks vallen hierbij doden en gewonden. In 2024 had 35 procent van de afgeronde ongevalsonderzoeken betrekking op valincidenten.
Bron: NLA
Meer leren?
Kom naar de Kennismiddag over Rope Access op 26 maart in Hengelo.
Agenda
Vacatures
Process Safety Engineer (full-time)
Adviseur veiligheid en gezondheid
Arbo & Preventie Coördinator
